Kalite
Sorumluluklarımız
Anasayfa > Kalite > Sorumluluklarımız

BRC Hakkında

BRC, İlk olarak 1998’de İngiliz perakendeci kuruluşları Birliği (BRC) tarafından BRC gıda teknik standardı şeklinde yayınlanmıştır. BRC akredite sertifikalandırma kuruluşlarının dünya genelinde bir ağ üzerinden verilen sertifika ile tedarikçi kuruluşlar tarafından faaliyeti gerçekleşen kalite sertifikalandırma programıdır.


BRC gıda tedarikçi kuruluşları tarafından özellikle de İngiltere perakendeci firmalarına ürün tedarik eden kuruluşlar tarafından benimsenmektedir. Ancak son yıllarda gelişen endüstrinin talepleri doğrultusunda tüm dünyada kabul edilen bir program olarak benimsenmiştir.

Brc Consumer Products standardı ilk kez 2003 yılında yayınlanmış olup dünya genelinde tüketici ürünleri endüstrisinin ihtiyaçlarını desteklemektedir. Tüketiciler için birincil öneme sahip olan hijyen ve gıda güvenliği konularını risk değerlendirme prensibi ile ele almaktadır.

FSC Hakkında

• Forest Stewardship Council® (FSC®), dünya çapında sorumlu orman yönetimini teşvik etmeye adanmış küresel, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. FSC®, çevresel, sosyal ve ekonomik paydaşlar tarafından desteklenen sorumlu orman yönetimi için üzerinde anlaşmaya varılan ilkelere dayalı standartları tanımlar. 
 
• Forest Stewardship Council®, dünya ormanlarının çevreye uygun, sosyal açıdan faydalı ve ekonomik açıdan uygun yönetimini teşvik eden uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. 
 
• FSC®, dünya çapında sorumlu orman yönetiminin desteklenmesine kendini adamıştır.
 
• FSC® gelecek nesiller için ormanların korunmasına yardımcı olur.
 
• FSC®, ormanların ve onları evi olarak gören insanların ve vahşi yaşamın korunmasına yardımcı olur.
 
FSC® sertifikalı ürünlerimiz için lütfen iletişime geçiniz

PEFC Hakkında

Orman Sertifikasyonunun Onaylanması Programı olan PEFC,ulusal orman sertifikasyon sistemlerinin önde gelen küresel bir ittifakıdır.
 
Uluslararası kar amacı gütmeyen, sivil toplum kuruluşu olarak, bağımsız üçüncü taraf sertifikasyonu yoluyla sürdürülebilir orman yönetimini desteklemey adamıştır. 
 
PEFC sertifikalı ürünlerimiz için lütfen iletişime geçiniz 

Nordic Ecolabel Nedir?

Nordic Swan Ecolabel, bir yaşam döngüsü değerlendirmesine ve ürünlerin üretimi ve tüketiminden kaynaklanan çevresel etkiyi azaltmaya yönelik genel bir hedefe dayalı sürdürülebilir çözümler yaratır.
 
Dünyanın en zorlu ve en tanınmış çevre sertifikalarından biri olan Nordic Swan Ecolabel, artan uluslararası talebe sahiptir.Multipak ambalaj olarak onaylı tek kullanımlık ve yağlı kağıt ürünlerinde nordic swan ecolabel sertifikasına sahibiz 
Referanslar